Ako sa pripraviť na prijímačky?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa na prijímacie skúšky na VŠ pripraviť. Záleží na vašej motivácií a časových možnostiach. Niekto sa dokáže zahryznúť a príprave venuje skutočne veľa času a pristupuje k nej systematicky, iný je ľahkovážnější a necháva to na náhode. My odporúčame systematickú prípravu najmä, ak sa hlásite na vyhľadávané školy.

Aké formy prípravy môžete zvoliť:

1. Samoštúdium

Ak v rámci prvotného testovania zistíte, že vám obsah prijímacej skúšky nerobí veľké problémy, môžete sa začať pripravovať samostatne. Veľa fakúlt má zverejnené ukážky starších testov alebo odporúčanú literatúru na prípravu, čo vám uľahčí prácu.

2. Prípravný kurz prezenčnou formou

Táto forma prípravy je vhodná najmä pre tých z vás, ktorí pri prvotnom testovaní zistia, že potrebujú s prípravou pomôcť. Pokiaľ si vyberiete kvalitný kurz , je táto forma ideálna. Lektor by vás mal oboznámiť s podrobným obsahom testu, poradiť s vhodnou stratégiou a podrobne vysvetliť problematické príklady.

3. Prípravný kurz on-line

Ide o pomerne novú formu prípravy, kedy sa učíte z vyriešených a okomentovaných cvičných príkladov. Ide tiež lepšiu a cielenú učebnicu. V niektorých kurzoch je navyše možnosť aj konzultácie s lektorom, čo je určite vhodným doplnením tejto formy prípravy.

4. Individuálne doučovanie

Jedná sa o najefektívnejšiu, ale zároveň aj najdrahšie formu prípravy. Individuálne doučovanie odporúčame tým z vás, ktorí chcú intenzívnu pomoc šitú priamo na mieru.